Топ 10 најскапи парфеми

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Главната причина зошто луѓето почнале да користат парфеми е да се држат настрана непријатни мириси на телото и да мирисаат свежо.

Парфемите знаат да бидат многу скапи, па така цените на оние од попознатите премиум брендови вредат илјадници долари по шише. Во продолжение претставуваме 10 најскапи парфеми.

  1. DKNY GOLDEN DELICIOUS – 1 милион долари

2.CLIVE CHRISTIAN NO. 1 IMPERIAL MAJESTY – 12.721 долари

3.BACCARAT LES LARMES SACREES DE THEBES – 6.800 долари

4.CHANEL GRAND EXTRAIT – 4.200 долари

5.CLIVE CHRISTIAN NO. 1 – 2.150 долари

6.HERMÈS 24 FAUBOURG – 1.500 долари

7.CARON POIVRE – 1.000 долари

8.JOY BY JEAN PATOU – 850 долари

9.JAR BOLT OF LIGHTNING – 765 долари

10.ANNICK GOUTAL EAU D’HADRIEN 450 долари

Читај повеќе

Последни објави

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....

Детското игралиште во Нерези како во Чернобил (ФОТО)

Детското игралиште во Средно Нерези повеќе наликува како на игралиште во Чернобил отколку од населба во Општина Карпош. Левица Карпош на својот официјален Фејсбук...

Димоски: Се фалат кој ја има бетонизирано помалку Општина Карпош

Државниот Завод за статистика го објави месечниот извештај за издадени одобренија за градење за јули годинава. Според истиот, најмногу одобренија во скопскиот регион се...

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...