Tоп 10 изведувачи на слободни на ФИФА: Само тројца се пред Барди!

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Популарната видео игра ФИФА во новото издание носи некои интересни оцени.

Многу фудбалери веќе се „побунија“ за послабите оценки на ФИФА 21, но тоа секако нема ништо да промени. Сега е познато и кои се најдобрите изведувачи на слободните удар.

Најдобра оценка за изведување на слободни удари има Лионел Меси (94) зад него следи новиот играч за врска на Виљареал Дани Парехо (93). Интересно е што во топ 10 го нема Кристиано Роналдо. Роналдо не се прослави во последните сезони со слободните удари па за оние кои го следат и не е некое големо изненадување што не е лесно.

Високо на листата се најде и нашиот Енис Барди, на четвртата позиција.

ТОП 10 ИЗВЕДУВАЧИ НА СЛОБДНИ НА ФИФА

  1. Лионел Меси (94)

2. Дани Парехо (93)

3. Миралем Пјаниќ (92)

4. ЕНИС БАРДИ (91)

5. Себастијан Џовинко (91)

6. Шенсуке Накамура (90)

7. Нејмар (89)

8. Џејмс Ворд – Праус (89)

9. Роберт Сков (89)

10. Роберт Малиновски (88)

 

Извор:Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...