- Advertisement -

TAG

водно

Како изгледа мега масовно лизгање на земјиште од планина(ВИДЕО)

Еве како изгледа мега масовно лизгање на земјиштето кое се сруши директно во океанот ,имено за вакво лизгање на земјиштето станува збор и за...

По само неколку дена откорнати патоказите на Водно (ФОТО)

По само неколку дена одкако беа поставени информативните табли и патокази на Водно истите се откорнати од како што може да претпоставиме вандали кои...

Се поставуваат патоказни и инфотабли на водно и на Скопска Црна Гора(ФОТО)

На планинарските патеки на Водно и на Скопска Црна Гора се поставуваат патоказни и инфотабли кои ќе овозможат полесно и побезбедно движење во природа,...

ПАРКИНГОТ НА ВОДНО ВО ТЕКОТ НА ВИКЕНДОТ ГО ИСКОРИСТИЛЕ 499 ВОЗИЛА

ПАРКИНГОТ НА ВОДНО ВО ТЕКОТ НА ВИКЕНДОТ ГО ИСКОРИСТИЛЕ 499 ВОЗИЛАКако дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на...

ПАРКИНГОТ НА ВОДНО ВО ТЕКОТ НА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД ГО ИСКОРИСТИЛЕ 521 ВОЗИЛО

Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на велосипедистите во деновите кога е најпосетено Водно, Градот Скопје и...

Отворена новата пионерска велосипедска патека на Водно

Љубителите на планинарскиот велосипедизам од вчера може да возат по новата нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од  проектот „Велосипедски  парк...

Видео вредно злато – трките на Водно во 1978 година (ВИДЕО)

Трките на Водно се дел од ДНК-та на градот Скопје. Се одржуваат повеќе од 50 година и секогаш изобилуваат со многу возбудливи моменти.На интернет,...

Последни објави

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....

Детското игралиште во Нерези како во Чернобил (ФОТО)

Детското игралиште во Средно Нерези повеќе наликува како на игралиште во Чернобил отколку од населба во Општина Карпош. Левица Карпош на својот официјален Фејсбук...

Димоски: Се фалат кој ја има бетонизирано помалку Општина Карпош

Државниот Завод за статистика го објави месечниот извештај за издадени одобренија за градење за јули годинава. Според истиот, најмногу одобренија во скопскиот регион се...