- Advertisement -

TAG

спорт

Откажани двата пријателски натпревари на Македонија со Египет

Ракометната репрезентација на Македонија требаше да игра два пријателски натпревари против домаќинот на СП Египет пред почетокот на турнирот, меѓутоа дуелите се откажани.Египет беше...

Јувентус одлучи: Роналдо оди на продажба

Италијанските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот на сезоната може да го напушти Јувентус.Поради пандемијата со коронавирусот италијанските...

Селекторот на Италија позитивен на Ковид 19

Италијанската фудбалска федерација потврди дека Роберто Манчини е позитивен на Ковид-19.Манчини нема симптоми и е во добра задравствена состојба, но се наоѓа во изолација.Манчини ќе...

Победа против Швајцарија за да дојдеме на чекор од ЕП!

Денес репрезентацијата на Македонија од 18:30 часот ќе го игра вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство, а противник ќе ни биде селекцијата на...

И против Грузија би можеле да играме без Елмас!?

На 12. ноември Македонија ја очекува финале во баражот за Европското првенство против селекцијата на Грузија и за овој натпревар можеби повторно ќе бидеме...

Директорот на Јувентус најави враќање на Пол Погба

Директорот на Јувентус, Фабио Паратичи зборуваше за можното враќање на Пол Погба во италијанскиот клуб.Паратичи не ја отфрли можноста Погба да се врати во Јувентус, но потенцираше...

450 настапи во Серија А: Тоа го можат само најголемите, а токму таков е Пандев!

Скоро две децении македонскиот капитен Горан Пандев е дел од Серија А, а против Торино Пандев ќе го одигра 450. натпревар во најелитната италијанска...

Гатузо: Еден ден ќе ми пукне крвен сад од такви натпревари

Синоќа екипата на Џенаро Гатузо успеа да слави со пресврт против Ријека во Лига Европа.Тренерот на Наполи и покрај победа беше незадоволен од прикажаната...

Ново разочарување за Солскјер: Јунајтед поразен во Турција!

Манчестер Јунајтед им приреди уште едно изненадување на своите навивачи откако вечерва беше поразен од Башакшехир на гости во Турција.Натпреварот беше решен во првите...

Последни објави

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...

И во Козле има водопад (ВИДЕО)

Дождот кој четвртокот падна во Скопје уште еднаш ги покажа големите проблеми со кои се соочува градот. Пренатрупаноста со згради ја оптовари постоечката канализациона...