More
  HomeTagsSkopje

  skopje

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...
  spot_img

  Денеска прекинува работата на аеродромот во Скопје

  Согласно Одлуката на Владата на Република Македонија од ноќеска на полноќ со работа прекинува...

  5 причини против зонското паркирање

  Речиси целата територијата на градот Скопје наскоро би можела да биде покриена со зонското...

  Минатата недела санкционирани се 261 непрописно паркирани возила

  ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција и...

  Наредните три дена посебен сообраќаен режим во Скопје

  Утре, петок како и сабота и недела на третироиајта на градот Скопје ќе има...

  ЈСП воведе еднократен билет – ќе ве чини скапо!

  Јавното сообраќајно претпријатие на Град Скопје (ЈСП) конечно во продажба го пушти билетот за...

  Општина Центар: Санкционирани 273 непрописно паркирани возила

  ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за...

  Од денеска од 18 часот двојно поскап паркинг и бесплатен јавен превоз

  Поради зголеменото загадување и надминување на прагот за реагирање во последните три денови, а...

  Денес и утре изменет сообраќаен режим во Скопје

  Денес (сабота) и утре (недела) во Скопје ќе има изменет сообраќаен режим. Причина за...

  МВР и ноќеска казнуваше – казнети близу 200 возачи во Скопје

  Службеници на Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје и ноќеска беа активни...

  Изминатиот викенд казнети близу 300 возачи во Скопје

  Секторот за Внатреши работи при Скопје изминатиот викенд спроведе акциска контрола во која беа...

  Викендов привремен сообраќаен режим во Скопје

  Денес и утре во Скопје, поради одржување на манифестацијата "Бела ноќ" и уличната трка...

  Денес и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

  Министерството за внатрешни работи преку соопштение ја информира јавноста дека денес и утре (02.10.2019...

  Latest articles

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...