- Advertisement -

TAG

шилегов

Вечерва ќе светне новогодишната елка на плоштадот Македонија

Новогодишната елка што е поставена на плоштадот „Македонија“ ќе светне вечер во 19 часот, како предвесник на новогодишното празнување во Скопје.Поради пандемијата од корона...

100.000 денари награда од град Скопје за младиот боксер Ардијан Аземи(ФОТО)

Младиот Ардијан Аземи, освојувач на бронзен медал на Европското првенство во бокс за младинци, кое пред две недели се одржа во Будва, денеска гостуваше...

Град Скопје : Зимската служба е спремна годинава нема изненадувања(ФОТО)

Градот Скопје и јавните градски претпријатија за претстојната зимска сезона 2020/2021 обезбедија околу 4000 тони индустриска сол, од кои околу 1000 тони се залиха...

Шилегов: Решен е проблемот со платите на пожарникарите

По исцрпните разговори кои претставниците на Градот Скопје и на Владата ги водеа со синдикатите на скопските пожарникари решен е долгогодишниот проблем со покачувањето...

Изгасен пожарот на депонијата во Визбегово (ВИДЕО)

Пожарот на депонијата во Визбегово саниран. Градските служби на ниво на своите обврски. Благодарносг момци.П.С. Ова е еден од последните пожари на оваа локација....

Шилегов со златен накит и часовници во вредност од 8 милиони денари

8 милиони денари е вкупната вредност на златниот накити часовниците кои Петре Шилегов ги пријавил во анкетниот лист за имотната состојба.Според податоците во иистиот,...

Скопје го доби првиот велоплоштад

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и амбасадорот на делегацијата на ЕУ во Македонија, Дејвид Гир, денеска го отворија првиот плоштад за велосипеди во...

Последни објави

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....

Детското игралиште во Нерези како во Чернобил (ФОТО)

Детското игралиште во Средно Нерези повеќе наликува како на игралиште во Чернобил отколку од населба во Општина Карпош. Левица Карпош на својот официјален Фејсбук...

Димоски: Се фалат кој ја има бетонизирано помалку Општина Карпош

Државниот Завод за статистика го објави месечниот извештај за издадени одобренија за градење за јули годинава. Според истиот, најмногу одобренија во скопскиот регион се...

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...