- Advertisement -

TAG

сдсм

СДСМ и ДУИ со заеднички кандидат за градоначалник Албанец во Скопје!?

На една година пред локалните избори започнаа и комбинаториките за градоначалници и советнички листи.Македонија Денес од извори блиски до политичките партии дознава дека Шилегов...

Која е Јагода Шахпаска, новата министерка за труд и социјална политика?

Родена на 18.03.1964 годинa во селото Тепавци, Битола, омажена и мајка на две ќерки, Јагода Шахпаска доаѓа на министерското столче во труд и социјална...

Последни објави

Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја...

Општина Карпош за дезинфекција на мобилни телефони склучила договор од 51.920 денари

Политичката партија Левица преку локалниот огранок во Општина Карпош реагираше по повод договорот на Општина Карпош за купување средство за дезинфекција на мобилни телефони.Како...

Гром удри на плажа во Охрид – над 10 лица со последици од ударот

Денеска околу 15 часот на плажата „Оревче“ во близина на Градиште удрил гром при што повредени се две лица, а други 13 се пожалиле...

Изгласан нов ДУП – во Карпош ќе се гради бензинска станица

 На 58. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа во четвртокот беа усвоени два предлог Детални урбанистички планови. Едниот од нив се...

Крмов: Или има Устав или нема – ова не е пазар!

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање, го објасни кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа...