- Advertisement -

TAG

rakomet

Откажани двата пријателски натпревари на Македонија со Египет

Ракометната репрезентација на Македонија требаше да игра два пријателски натпревари против домаќинот на СП Египет пред почетокот на турнирот, меѓутоа дуелите се откажани.Египет беше...

Како Борко испиша историја во ЕХФ: Сите голови кои ги постигна против Порто (ВИДЕО)

Борко Ристовски вечерва одигра фантастичен натпревар против Порто, собра 18 одбрани, а постигна и 4 гола.За едно полувреме Борко постигнатри гола и тоа не...

„Што е ова?!“, Коментаторот паѓаше во транс по спектакуларната одбрана на Митревски!

Екипата на Порто денес го победи Пик Сегед со 25:19, а еден од најзаслужните за триумфот беше македонскиот голман Никола Митревски.Митревски запиша 15 одбрани, а...

Oфицијално: Одложен мечот ПИК Сегед – Вардар

Она што можеше и да се претпостави сега доби официјална потврда, мечот ПИК Сегед – Вардар е одложен.Поради зголемиот број на случаи со коронавирус...

СЕХА лигата почнува на 10. октомври, Вардар и Е.Пелистер ги дознаа групите

Стартот на новата сезона во СЕХА лигата ќе се случи на 10. октомври.Новост за сезоната 2020/2021 е што место 12 екипи ќе се натпреваруваат...

Трансферот на Скубе меѓу топ 10 пред стартот на сезоната!

Словенецот Сташ Скубе беше еден од ракометарите кои си заминаа од Вардар по завршувањето на ланската сезона. Скубе се реши кариерата да ја продолжи...

Одлични вести за Вардар: Стоилов се врати на тренинзите!

Пред новите преизвици Вардар ќе има големо засилување – Стојанче Стоилов се врати во тимот.Откако го победи коронавирусот Стоилов денес за првпат тренираше со...

Светското првенство Египет ќе се игра со публика, познати и протоколите

Светското првенство во ракомет ќе се одржи во Египет од 13 до 31 јануари наредната година.На собирот на најдобрите светски репрезентации за првпат ќе...

Постигнат договор: Вардар доби уште еден спонзор!

Една од нашите најголеми банки НЛБ Банка и двократниот, а воедно и актуелен шампион на Европа и повеќекратен освојувач на македонската ракометна Супер лига...

Познат распоредот на Вардар за првите 10 натпревари во ЛШ

Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќите кои ги имаат правата за пренос на натпреварите, ги одредија термините за првите 10...

Последни објави

Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја...

Општина Карпош за дезинфекција на мобилни телефони склучила договор од 51.920 денари

Политичката партија Левица преку локалниот огранок во Општина Карпош реагираше по повод договорот на Општина Карпош за купување средство за дезинфекција на мобилни телефони.Како...

Гром удри на плажа во Охрид – над 10 лица со последици од ударот

Денеска околу 15 часот на плажата „Оревче“ во близина на Градиште удрил гром при што повредени се две лица, а други 13 се пожалиле...

Изгласан нов ДУП – во Карпош ќе се гради бензинска станица

 На 58. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа во четвртокот беа усвоени два предлог Детални урбанистички планови. Едниот од нив се...

Крмов: Или има Устав или нема – ова не е пазар!

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање, го објасни кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа...