- Advertisement -

TAG

пожар

Изгасен пожарот на депонијата во Визбегово (ВИДЕО)

Пожарот на депонијата во Визбегово саниран. Градските служби на ниво на своите обврски. Благодарносг момци.П.С. Ова е еден од последните пожари на оваа локација....

ИЗГАСЕНИ ОГНОВИ НА ОТВОРЕНО ВО ВАРДАРИШТЕ И ГОРНО ЛИСИЧЕ(ФОТО)

ИЗГАСЕНИ ОГНОВИ НА ОТВОРЕНО ВО ВАРДАРИШТЕ И ГОРНО ЛИСИЧЕБлагодарение на совесни граѓани кои веднаш пријавиле на отворената телефонска линија 193 и брзата интервенција на...

Последни објави

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....

Детското игралиште во Нерези како во Чернобил (ФОТО)

Детското игралиште во Средно Нерези повеќе наликува како на игралиште во Чернобил отколку од населба во Општина Карпош. Левица Карпош на својот официјален Фејсбук...

Димоски: Се фалат кој ја има бетонизирано помалку Општина Карпош

Државниот Завод за статистика го објави месечниот извештај за издадени одобренија за градење за јули годинава. Според истиот, најмногу одобренија во скопскиот регион се...

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...