- Advertisement -

TAG

mvr

100 возачи санкционирани за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Утрово од 08 до 12 часот Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при МВР спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт...

Предадена опрема во вредност од над 7 милиони денари за потребите на сообраќајната полиција од страна на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на...

“Задоволство ми е во име на Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија и во мое лично име да изразам благодарност до Републичкиот совет...

143 сакционирани возачи во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.12) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.На територијата на Општина Центар изречени...

258 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Само на територијата на град...

Запленета дрога, приведен дилер

На 14.12.2020 во 18.20 часот на подрачје на Шуто Оризари, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода И.Џ.(41) од Скопје, бидејќи кај...

Приведен криминалец од тетовско баран со меѓународна потерница за шест години затвор

На 14.12.2020 во 10:30 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка -Отсек за потрага со асистенција на Единицата за специјални задачи во...

За помалку од 24 часа приведени четворица криминалци барани со потерници за 41 година затвор

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потраги со асистенција на Единицата за специјални задачи за помалку од 24 часа приведоа...

Приведен разбојник од Скопје

На 13.12.2020 во 14.00 часот на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода Р.Д.(22) од Скопје бидејќи...

Приведен сопственик на угостителски објект во тетовско, работел по дозволеното време

На 09.12.2020 околу 23.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода М.Ј.(50) од с.Пирок, тетовско бидејќи во угостителски објект во негова...

Приведени лица, се расчистува случајот со украдената марихуана од Јосифово

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот и денешниот ден (7 и 8 12.2020) по добиени оперативни сознанија, а во координација со јавното...

Последни објави

Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја...

Општина Карпош за дезинфекција на мобилни телефони склучила договор од 51.920 денари

Политичката партија Левица преку локалниот огранок во Општина Карпош реагираше по повод договорот на Општина Карпош за купување средство за дезинфекција на мобилни телефони.Како...

Гром удри на плажа во Охрид – над 10 лица со последици од ударот

Денеска околу 15 часот на плажата „Оревче“ во близина на Градиште удрил гром при што повредени се две лица, а други 13 се пожалиле...

Изгласан нов ДУП – во Карпош ќе се гради бензинска станица

 На 58. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа во четвртокот беа усвоени два предлог Детални урбанистички планови. Едниот од нив се...

Крмов: Или има Устав или нема – ова не е пазар!

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање, го објасни кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа...