- Advertisement -

TAG

луксуз

Топ 10 машки луксузни часовници

Не само чевлите, туку и часовникот е она што го истакнува стилот на мажот. Во таа насока, во продолжение ви ги претставуваме најлуксузните машки...

Топ 5 најскапи ресторани во Дубаи

Средноисточното "жариште" Дубаи е дом на бесконечен луксуз и забава. Истовремено, сето ова е "зачинето" и со скапи гозби. Оттука, доколку сте љубител на...

Топ 10 најскапи парфеми

Главната причина зошто луѓето почнале да користат парфеми е да се држат настрана непријатни мириси на телото и да мирисаат свежо.Парфемите знаат да бидат...

Последни објави

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...

И во Козле има водопад (ВИДЕО)

Дождот кој четвртокот падна во Скопје уште еднаш ги покажа големите проблеми со кои се соочува градот. Пренатрупаноста со згради ја оптовари постоечката канализациона...