- Advertisement -

TAG

lokalno

Поранешниот напуштен простор во Кисела Вода сега е нов зелен парк

Напуштениот простор во Кисела Вода, лоциран меѓу улицата Лазар Димитров и железничката пруга, зад бараките во населбата 11 Октомври, денес е нов зелен парк,...

Шокантно: Кој и како ни го труе изворот на вода на Скопје и околината (ФОТО)

Наша читателка ни испрати порака и шокатни фотографии од депонијата ЈугохромНејзината порака гласи :Jugoslava DukovskaДечки ова што го гледате е исцедокот од депонијата Југохром...

Во салата на Советот на Општина Центар презентиран предлог ДУП-от Градска четврт Ц 06 – Стара железничка станица

На јавната презентација во Сала на Совет на Општина Центар денес (30.07.2020) со почеток од 10 часот беше презентиран Предлог Детален урбанистички план Градска четврт...

Општина Карпош: Две нови пристапни улици во Тафталиџе 1

Општина карпош информира дека се направени две нови пристапни улици – краци на ул. „Варшавска“ во Тафталиџе 1. Првата улица е во должина од...

Последни објави

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...