- Advertisement -

TAG

југославија

Се сеќавате ли на овие екс-ју реклами?

Југославија веќе е минато, но носталгијата  кон оваа некогашна земја никако да престане. Измешани емоции, тага, жал, копнеж, тоа е она што го чувствуваат...

Кога Вардар ја прегази Црвена Ѕвезда на Градски (ВИДЕО)

Во сезоната 1984/85 во рамките на првата југословенска лига, Вардар пред преполните трибини на Градскиот стадион ја совлада Црвена Ѕвезда со 3:1.Резултатот го отвори...

Последни објави

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...