- Advertisement -

TAG

jsp

Од денес може да се продолжи важноста на студентските билети и билетите за возрасни лица за 2021 година

ОД ДЕНЕС МОЖЕ ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ВАЖНОСТА НА СТУДЕНТСКИТЕ БИЛЕТИ И БИЛЕТИТЕ ЗА ВОЗРАСНИ ЛИЦА ЗА 2021 годинаВе информираме дека од денес, четврток (5.11.2020...

Патник се повредил во автобус на ЈСП

78 годишно лице со иницијали Д.Ш. од Скопје е тешко повредено откако паднал во автобус на ЈСП.Настанот се случил во вторникот во 12:00 часот...

Последни објави

Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја...

Општина Карпош за дезинфекција на мобилни телефони склучила договор од 51.920 денари

Политичката партија Левица преку локалниот огранок во Општина Карпош реагираше по повод договорот на Општина Карпош за купување средство за дезинфекција на мобилни телефони.Како...

Гром удри на плажа во Охрид – над 10 лица со последици од ударот

Денеска околу 15 часот на плажата „Оревче“ во близина на Градиште удрил гром при што повредени се две лица, а други 13 се пожалиле...

Изгласан нов ДУП – во Карпош ќе се гради бензинска станица

 На 58. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа во четвртокот беа усвоени два предлог Детални урбанистички планови. Едниот од нив се...

Крмов: Или има Устав или нема – ова не е пазар!

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање, го објасни кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа...