- Advertisement -

TAG

италија

Италијански полицајци со Lamborghini Huracan и брзини над 232км на час однеле бубрег од Рим во Падова (ВИДЕО)

Италијанските полицајци со нивниот Lamborghini huracan моќен автомобил кој развива максимална брзина и до 325 км на час возеле во просек со 232 км/ч...

Сезоната кога Верона ги шокираше Јувентус, Интер, Наполи, Милан…

Летото 1994 година интензивно траеа подготовките за новата сезона во италијанската Серија А. Во фокусот на вниманието беа Јувентус, Рома, Фиорентина и Интер, екипите...

Последни објави

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...

И во Козле има водопад (ВИДЕО)

Дождот кој четвртокот падна во Скопје уште еднаш ги покажа големите проблеми со кои се соочува градот. Пренатрупаноста со згради ја оптовари постоечката канализациона...