- Advertisement -

TAG

ilinden

Македонско друштво „Илинден“-Тирана со најостра осуда на изјавите на Каракачанов

Македонско друштво “Илинден“-Тирана најостро ја осудува изјавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбpaна Красимир Каракачанов од 9 септември годинава “Си го сменивте името...

Изграден дел од скејт парк во Спортско-рекреативниот парк Илинден

Во спортско-рекреативниот парк Илинден“ изграден е дел од скејт парк за спортови на ролери и скејтборд (слалом - скејт, спид скејт инг, фристајл скејтинг...

Свеченостите по повод Денот на Републиката ќе се одржат во посебни услови

Организациониот одбор за прослава на празникот при Владата на Република Македонија, во координација со претседателот на Република Македонија и Собранието на Република Македонија за...

Последни објави

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...

И во Козле има водопад (ВИДЕО)

Дождот кој четвртокот падна во Скопје уште еднаш ги покажа големите проблеми со кои се соочува градот. Пренатрупаноста со згради ја оптовари постоечката канализациона...