- Advertisement -

TAG

fudbal

Голема глупост на голманот на Баер Леверкузен (ВИДЕО)

Најбизраниот гол денес беше виден во Бундес лигата и си го постигна голманот на Баерн Леверкуен Лукас Хардецки.Во 47. минута од натпреварот тој сакаше...

Бразил има нова ѕвезда: Со 15 години го надмина Пеле🎥

Анџело Боргес Габриел е новата бразилска ѕевзда за која многу ќе се зборува во иднина.Тој дебитираше за првиот тим на Сантос со само 15...

Додека го чекаат Гвардиола да потпише, „граѓаните“ најдоа негов наследник

Ситуацијата со договорот на Пеп Гвардиола почна да ги загрижува челните луѓе на Манчестер Сити.Актуелниот договор на Гвардиола истекува за 8 месеци, а одлуката дали ќе...

Васоски: Ако работата не се среди Вардар после декември ќе го доживее најцрното сценарио

Вардар за викендот пропушти добра прилика за победа против Ренова. Црвено-црните водеа со 3:1, но на крајот Ренова успеа да изедначи и да стигне...

Мајсторски лоб на Дени Мусовски во големото дерби на Лос Анџелес! 🎥

Човекот кој има големи шанси да биде дел од репрезентацијата на Македонија за историскиот меч со Грузија, Дени Мусовски обезбеди победи за Лос Анџелес...

„Адидас“ го носи Меси во Серија А

Лионел Меси ова лето сакаше да ја напушти Барселона, па најверојатно Аргентинецот ја игра последната сезона на „Камп Ноу“.Главен фаворит за потписот на Меси е Манчестер...

Вакво нешто во Премиер лигата не се случило пет децении

Евертон вчера доживеа пораз на гости во Премиер лигата кај Саутемптон, а со тоа беше забележана една интересна ситуација во најсилната англига која не...

Официјално: Македонија нема да гостува во Ереван на 18 ноември

УЕФА денес донесе одлука да не се играат меѓународни натпревари во Ерменија и Азербејџан поради воената ситуација помеѓу двете држави.Главна причина за суспендирањето на...

Ќе ја прекине ли Меси денес кризата во „Ел Класико“?

Дефинитивно Лионел Меси е најдобриот фудбалер на Барселона во последните 15-тина година и навивачите секако дека многу очекуваат од него во секој натпревар.Денес пред...

Следните два меча се клучни за Зидан

Иднината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид зависи од резултатите на следните два меча, тврди еминентниот „Екип“.Двата изненадувачки порази од Кадис и Шахтјор ја...

Последни објави

НР Кина ќе изгради 1000 училишта во Ирак

Премиерот на Ирак, Мустафа Ал Кадими во четвртокот присуствуваше на церемонијата за потпишување договори помеѓу ирачката и кинеската влада за изградба на 1.000 училишта...

Левичарот со хрватски корени, Габриел Бориќ е нов претседател на Чиле

Во неделата над осум милиони Чилеанци гласаа на претседателските избори во Чиле. Според чилеанската изборна служба „Сервел“, по обработени 96,75% од гласовите, Габриел Бориќ...

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....