- Advertisement -

TAG

ffm

Македонија ќе биде во групата Ц – ова е распоредот

Со денешната историска победа, фудбалската репрезентација на Македонија се смести во групата "Ц" каде се придружи на претходно пласираните Холандија, Украина и Австрија.Противник на...

Одложени фудбалските натпревари во Македонија

Комисија за натпреварување во рамки на Фудбалската федерација на Македонија информира дека поради измени на Протоколот за спроведување мерки за заштита од „Ковид 19“...

Maкедонецот селектор на САД дојде на гости во ФФМ и си доби дрес од Македонија 📸

Македонскиот стратег Влатко Андоновски минатата година стана селекторо на женската репрезентација на САД, селекција која во овој момент е светски шампион.Андоновски е во посета...

Орхан Ибиши назначен за асистент на селекторот Скендеровски во футсал репрезентацијата

Орхан Ибиши, поранешниот македонски репрезентативец и трофеен играч во Железарец, Бамбо Приштина, Јувентус Серава, албанска Едро Валона, Шкупи, Беса и Приштина Мабетекс е назначен...

Штип ќе добие репрезентативен стадион – ФФМ заедно со општина Штип ќе го гради Градскиот стадион

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА ги продолжува проектите за обнова и реконструкција на фудбалската инфраструктура во државата. Планот и намерата на...

Одлуки на Комисија за лиценцирање и Комисија за жалби за лиценцирање

Одделот за лиценцирање при Фудбалската федерација на Македонија информира дека Комисијата за лиценцирање на состаноците одржани на 3. јуни, 11. јуни и 16. јуни,...

Последни објави

НР Кина ќе изгради 1000 училишта во Ирак

Премиерот на Ирак, Мустафа Ал Кадими во четвртокот присуствуваше на церемонијата за потпишување договори помеѓу ирачката и кинеската влада за изградба на 1.000 училишта...

Левичарот со хрватски корени, Габриел Бориќ е нов претседател на Чиле

Во неделата над осум милиони Чилеанци гласаа на претседателските избори во Чиле. Според чилеанската изборна служба „Сервел“, по обработени 96,75% од гласовите, Габриел Бориќ...

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....