- Advertisement -

TAG

dup

Изгласан спорниот ДУП за кој Кичеец зема 300.000 евра од Дака-Давидовиќ

Само неколку денови по формирањето на новата власт, проследено со низа контроверзии, Советот на Општина Тетово предводен од коалиција СДСМ и ДУИ го изгласа...

Во салата на Советот на Општина Центар презентиран предлог ДУП-от Градска четврт Ц 06 – Стара железничка станица

На јавната презентација во Сала на Совет на Општина Центар денес (30.07.2020) со почеток од 10 часот беше презентиран Предлог Детален урбанистички план Градска четврт...

Последни објави

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...

И во Козле има водопад (ВИДЕО)

Дождот кој четвртокот падна во Скопје уште еднаш ги покажа големите проблеми со кои се соочува градот. Пренатрупаноста со згради ја оптовари постоечката канализациона...