- Advertisement -

TAG

автопат

Експресниот пат Штип–Радовиш во вредност преку 42 милиони евра се гради со брза динамика

  Премиерот Заев: граѓаните на југоисточниот дел на земјата ќе патуваат за пократко време. Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за транспорт и врски...

Приведен возач на камион со 2,44 алкохол на автопат

Вчера (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал...

Премиерот Заев за патот Крива Паланка – Деве Баир: Интензивно се гради Коридорот 8, тоа ни носи поврзување и економски развој

„Модернизацијата на Коридорот 8, комплетната реконструкција и проширување со трета лента на патот Крива Паланка – Деве Баир, во должина од околу 13 километри...

Наместо “патарина” (toll), напишале “алат” (tool).

Неписмените дебакли на нашите автопати продолжуваат наместо "патарина" (toll), напишале "алат" (tool) .Големо прашање е дали некој по завршувањето на автопативе и поставување на...

Што се случува кога ке измешате снег,лед ,автопат и многу автомобили (ВИДЕО)

Огромна сообраќајка се случи во САД каде наврна многу снег на автопатот кој се претвори во Црн мраз кој придонесе сите автомобили да се...

Последни објави

Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја...

Општина Карпош за дезинфекција на мобилни телефони склучила договор од 51.920 денари

Политичката партија Левица преку локалниот огранок во Општина Карпош реагираше по повод договорот на Општина Карпош за купување средство за дезинфекција на мобилни телефони.Како...

Гром удри на плажа во Охрид – над 10 лица со последици од ударот

Денеска околу 15 часот на плажата „Оревче“ во близина на Градиште удрил гром при што повредени се две лица, а други 13 се пожалиле...

Изгласан нов ДУП – во Карпош ќе се гради бензинска станица

 На 58. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа во четвртокот беа усвоени два предлог Детални урбанистички планови. Едниот од нив се...

Крмов: Или има Устав или нема – ова не е пазар!

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање, го објасни кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа...