Светското првенство Египет ќе се игра со публика, познати и протоколите

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Светското првенство во ракомет ќе се одржи во Египет од 13 до 31 јануари наредната година.

На собирот на најдобрите светски репрезентации за првпат ќе учествуваат 32 репрезентации, а поради пандемијата германските клубови се жалат се повеќе и бараат истото да се откаже.

Меѓутоа од тоа нема да биде ништо, тоа го потврдија и од Светската ракометна организација. Направен е и посебен Ковид протокол.

Здравстцената комисија ИХФ одлучи сите учесници на СП да мора да имаат негативни тестови на Ковид-19 не постари од 48 часа. Исто така учесниците ќе мораат да се тестираат и на 72 часа, а оние кои ќе бидат позитивни ќе се сместуваат во карантин.

Планот е публиката да има, но со 25-30% од капицетот на салите. Сите присутни ќе мораат да носат маски и да одржуваат социјална дистанца.

Извор:Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

НР Кина ќе изгради 1000 училишта во Ирак

Премиерот на Ирак, Мустафа Ал Кадими во четвртокот присуствуваше на церемонијата за потпишување договори помеѓу ирачката и кинеската влада за изградба на 1.000 училишта...

Левичарот со хрватски корени, Габриел Бориќ е нов претседател на Чиле

Во неделата над осум милиони Чилеанци гласаа на претседателските избори во Чиле. Според чилеанската изборна служба „Сервел“, по обработени 96,75% од гласовите, Габриел Бориќ...

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....