Шкендија против Тотенхем во Скопје, ако го мине Ботошани

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Денес во Нион беше одржан ждребот за третото коло од квалификациите во Лига Европа.

Ждребот сакаше Шкендија во третото коло за противник да го добие Тотенхем во Скопје, ако успее да го елиминира Ботошани во второто коло.

Клубот од Тетово на 17 септември му гостува на Ботошани во Романија, а сега ќе има мотив повеќе за пласман во третото коло каде ќе го нагости тимот на Жозе Мурињо.

Тотенхем во второто коло ќе игра против Локомотив Пловдив и се очекува без поголеми проблеми да се пласира во 3-то коло.

Ренова ако успее да го помине сплитски Хајдук во третото коло исто така ќе игра против европски гигант, Галатасарај кој е голем фаворот против Нефчи.

Што се однесува пак до Силекс, можни противници за Кратовчани доколку го поминат тимот на Дрита, се Селтик од Шкотска, Судува од Литванија, како и Легија Варшава од Полска.

Извор: Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

 

Читај повеќе

Последни објави

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....

Детското игралиште во Нерези како во Чернобил (ФОТО)

Детското игралиште во Средно Нерези повеќе наликува како на игралиште во Чернобил отколку од населба во Општина Карпош. Левица Карпош на својот официјален Фејсбук...

Димоски: Се фалат кој ја има бетонизирано помалку Општина Карпош

Државниот Завод за статистика го објави месечниот извештај за издадени одобренија за градење за јули годинава. Според истиот, најмногу одобренија во скопскиот регион се...

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...