Позната причината за пропаѓањето на трансферот на Санчо на „Олд Трафорд“

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Џејдон Санчо беше блиску до трансфер во Манчестер јунајтед, а наводно стравот од нов бран од ковид-19 е најголема причина зошто англискиот клуб не сака да го купи.

Пандемијата е причина поради која Јунајтед се двоуми дали да плати 100 милиони фунти за Санчо, а клубовите и така се веќе во тешка ситуација, па „ѓаволите“ не сакаат да ризикуваат.

Јунајтед ќе загуби до пет милиони фунти за секој меч одигран зад затворени врати, а приходите од спонзори исто така се намалија.

Според последните информации, Јунајтед пред неколку дена се договорил со англискиот репрезентативец за неговите лични услови и размислува како да ги убеди своите колеги од Германија да ја намалат цената.

Во текот на изминатите неколку недели, на „Олд Трафорд“ разгледувале различни опции, но како што одминуваше времето тие заклучија дека нема да дадат толку многу пари.

 

 

Извор:Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....

Детското игралиште во Нерези како во Чернобил (ФОТО)

Детското игралиште во Средно Нерези повеќе наликува како на игралиште во Чернобил отколку од населба во Општина Карпош. Левица Карпош на својот официјален Фејсбук...

Димоски: Се фалат кој ја има бетонизирано помалку Општина Карпош

Државниот Завод за статистика го објави месечниот извештај за издадени одобренија за градење за јули годинава. Според истиот, најмногу одобренија во скопскиот регион се...

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...