Пеп се држеше за глава, на теренот се пишуваше историја – чудото на Левандовски не се заборава! 

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Роберт Левандовски ќе остане запаметен како еден од најдобрите напаѓачи и тоа е сигурно, а она што го направи на денешен ден во 2015 година засекогаш ќе остане запишано во историјата на фудбалот.

Тогаш Левандовски против Волфсбург постигна пет гола за само девет минути.

Волфсбург на полувремето водеше со 0:1, а Левандовски влезе во второто полувреме на местото на Тијаго. Гвардиола кој тогаш го водеше Баерн тргна по пресврт, но сигурно не очекуваше така моќно издание на полскиот голгетер. Левандовски во период од 51. до 60 минута пет пати се запиша во листата на стрелци.

Лева прво за три минути и 21 секунда постигна хет-трик и тоа е најбрзиот хет-трик во историјата на Бундеслигата, а петтиот гол го постигна со фантастичен волеј удар за точно 8:59 минути од првиот гол.

Каков ден, каков натпревар! Самото држење за глава на Пеп најдобро опишува што направи тој ден Лева.

 

 

 

 

 

 

 

 

Извор:Спортски

Повеќе спортски вести на:https://sportski.mk

Претходна статијаМислење 😀
Следна статијаЈунајтед започна преговори за Дембеле

Читај повеќе

Последни објави

Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја...

Општина Карпош за дезинфекција на мобилни телефони склучила договор од 51.920 денари

Политичката партија Левица преку локалниот огранок во Општина Карпош реагираше по повод договорот на Општина Карпош за купување средство за дезинфекција на мобилни телефони.Како...

Гром удри на плажа во Охрид – над 10 лица со последици од ударот

Денеска околу 15 часот на плажата „Оревче“ во близина на Градиште удрил гром при што повредени се две лица, а други 13 се пожалиле...

Изгласан нов ДУП – во Карпош ќе се гради бензинска станица

 На 58. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа во четвртокот беа усвоени два предлог Детални урбанистички планови. Едниот од нив се...

Крмов: Или има Устав или нема – ова не е пазар!

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање, го објасни кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа...