Објавени и деталите: Бејл се враќа во Тотенхем после седум години!

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Готово е! Веќе се објавени и деталите – Герет Бејл се враќа во Тотенхем после седум години во мадритски Реал во тогаш најскап трансфер на сите времиња.

Се шпекулираше за Манчестер Јунајтед, но од тоа не испадна ништо сериозно. Ако им веруваме на најпознатите англиски медиуми се е завршено. „Сан“ тврди дека Бејл ги поминал и лекарските прегледи, „Дејли Мејл“ под најавата „ексклузивно“ пишува дека се е завршено и се чека само официјализирање. Најумерен е „Скај Спорт“ кој пишува дека Тотенехм „скоро ја завршил работата“.

Тотенхем за Бејл ќе плати цена од 22.5 милиони евра што ќе бидат пари за неговата плата и трошоците за оштета за позајмица од една година. Со или без опција за откуп тоа останува уште да видиме.

Од таа сума 16.5 милиони евра одат за платата на Бејл што ќе го направи убедливо најплатен играч во тимот. Таа улога во овој момент ја има Хари Кејн со плата нешто поголема од 11 милиони евра.

Реал во оваа зделка добропомина затоа што се ослободи од огромната плата на Бејл, а заработи и шест милиони евра. Останува во текот на сезоната да видиме дали на Тотенхем ќе му се исплати оваа зделка.

 

 

 

 

 

Извор:Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

Момче со палка демолираше BMW во Битола (ВИДЕО)

На Твитер се појави видео на кое се гледа како неидентификувано машко лице со палка удира по паркиран BMW автомобил. СВР засега е се...

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...