Новиот “Land Rover Defender”

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

 

 

Одкако дебитираше на саемот за автомобили во Франкфурт септември 2019 година побарувачката на овој модел на “Сув” теренец  стана многу голема , повеќе од 1.21 милиони луѓе го имаат конфигурирано овој модел на нивната веб страна и секоја од тие конфигурации ги имаше ставено еден од следните пакети :

-“Explorer” пакет

-“Adventure”  пакет

-“Country” пакет

-“Urban” пакет

Кои му даваат различни персоналитети зависно од пакетот на новиот Дефендер.

За Дефендер  110, Урбан Пакет – кој вклучува предна заштита на  моторот, светла задна подлога за плоча и метални педали, плус пластична покривка за резервно тркаоа – беше најпопуларен избор, избран во повеќе од 35% од конфигурациите што вклучуваат додаток , проследено внимателно со Пакетот Explorer.

Новиот Дефендер  е најспособен и поврзан Land Rover до денес и може да ги проследи своите корени назад во оригиналниот модел на Серија I од 1948 година. Дизајните на 110 и 90 каросерии ќе бидат достапни како практични комерцијални модели подоцна оваа година, додека многу ефикасениот Plug-in   хибриден  електричен погон   (PHEV) исто така ќе се приклучи на составот.

Иконскиот 4х4 опфаќа технологии од 21 век и воведува “Pivi” инфотејмент системот  на Land Rover, во која има интуитивен интерфејс и сопствена резервна батерија . Напредните надградби над софтверот преку интернет, исто така, овозможуваат клиентите да имаат корист од најновиот софтвер на сите времиња, каде и да се наоѓаат во светот.

Читај повеќе

Последни објави

НР Кина ќе изгради 1000 училишта во Ирак

Премиерот на Ирак, Мустафа Ал Кадими во четвртокот присуствуваше на церемонијата за потпишување договори помеѓу ирачката и кинеската влада за изградба на 1.000 училишта...

Левичарот со хрватски корени, Габриел Бориќ е нов претседател на Чиле

Во неделата над осум милиони Чилеанци гласаа на претседателските избори во Чиле. Според чилеанската изборна служба „Сервел“, по обработени 96,75% од гласовите, Габриел Бориќ...

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....