Новиот “Land Rover Defender”

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

 

 

Одкако дебитираше на саемот за автомобили во Франкфурт септември 2019 година побарувачката на овој модел на “Сув” теренец  стана многу голема , повеќе од 1.21 милиони луѓе го имаат конфигурирано овој модел на нивната веб страна и секоја од тие конфигурации ги имаше ставено еден од следните пакети :

-“Explorer” пакет

-“Adventure”  пакет

-“Country” пакет

-“Urban” пакет

Кои му даваат различни персоналитети зависно од пакетот на новиот Дефендер.

За Дефендер  110, Урбан Пакет – кој вклучува предна заштита на  моторот, светла задна подлога за плоча и метални педали, плус пластична покривка за резервно тркаоа – беше најпопуларен избор, избран во повеќе од 35% од конфигурациите што вклучуваат додаток , проследено внимателно со Пакетот Explorer.

Новиот Дефендер  е најспособен и поврзан Land Rover до денес и може да ги проследи своите корени назад во оригиналниот модел на Серија I од 1948 година. Дизајните на 110 и 90 каросерии ќе бидат достапни како практични комерцијални модели подоцна оваа година, додека многу ефикасениот Plug-in   хибриден  електричен погон   (PHEV) исто така ќе се приклучи на составот.

Иконскиот 4х4 опфаќа технологии од 21 век и воведува “Pivi” инфотејмент системот  на Land Rover, во која има интуитивен интерфејс и сопствена резервна батерија . Напредните надградби над софтверот преку интернет, исто така, овозможуваат клиентите да имаат корист од најновиот софтвер на сите времиња, каде и да се наоѓаат во светот.

Читај повеќе

Последни објави

За една недела подигнати 86 непрописно паркирани возила од јавните површини

Во текот на изминатата недела (31.12.2020 – 07.01.2021 година) со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 86 возила од јавните површини. Од вкупниот број...

Продолжуваат активностите од втората фаза од проектот за изградба на булеварот Босна и Херцеговина

Продолжуваат градежните активности за реализација на втората фаза од проектот за изградба на булеварот Босна и Херцеговина. Деновиве се врши асфалтирање на дел од...

Филипче: ГАК доби нова Дневна болница со медицинска опрема, се зајакнува капацитетот на установата

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, денеска беше во посета на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство по повод адаптиран нов простор за Дневната...

Милевски: Ги откриваме скриените атракции на Демир Хисар и Клос со поддршка на ЕУ

Со финансиска поддршка од ЕУ и Министерството за локална самоуправа, преку ИПА 2 Програмата за Прекугранична соработка меѓу Северна Македонија и Албанија преку проектот...

Владата обезбедени средства од буџетот за 5800 “фајзер” вакцини за Covid-19

Владата  го разгледа и усвои и Записникот од последниот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на...