Majaми се врати од -17 и повторно го доби Бостон 🎥

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

И во вториот натпревар од финалето на источната конференција во НБА лигата Мајами Хит славеше против Бостон (106:101) и сега има 2:0.

Мајами во првиот натпревар тесно славеше откако Адебајо „ја спушти ролетната“ за Тејтум, вториот натпревар беше прилично изедначен за на крајот да заврши исто така во корист на Мајами.

Бостон водеше со 31:28 после првата четвртина за Селтикси да имаат дури 17 поени предност во втората четвртина, а на полувремето беа на плус 13 (60:47). Предноста почна да се топи во третата четвртина за Мајами да продолжи во вистински ритам и до крајот да стигне до пресврт и добра предност (84:77).

Имаше резултатски пресврти и во четвртата четвртина, но Мајами подобро се снајде во самата завршница и дојде до победа со која поведе 2:0 во финалната серија на истокот.

Горан Драгиќ уфрли 25 поени за Мајами, Бем Адебајо 21 и 10 скокови, додека Данкан Робинсон додаде 18, а Џими Батлер 14 поени. Кемба Вокер беше најдобар кај Селтикси со 23 поени и седум скокови, а Џејсон Тејтум уфрли 21, а Маркус Смарт 14 поени.

 

 

 

 

 

 

Извор:Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...