Колку чини половно Ferrari во Германија?

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Во моментов на најпопуларниот германски сајт за половни автомобили mobile.de огласени се 3.063 половни Ferrari автомобили. Има од различни модели и години, но дали знаете по која цена се продаваат?

Цените на овие половни Ferrari автомобили се движи од 17.900 евра па се до неверојатни 9.999.999 евра.

Најевтиното Ferrari е од моделот Mondial произведен во 1983 година. Овој автомобил опремен со 3.0 литарски бензински мотор. Сигурно се прашувате зошто ова класично возило се продав по таа цена. Причината е во тоа што е оштетено односно овој автомобил бил удрен, а и состојбата во која се наоѓа не е баш сјајна.

Најскапото половно Ferrari чија цена е речиси 10 милиони евра, е од моделот LaFerrari Aperta POA. Првата регистрација на овој автомобил е јуни 2018 година, а има поминато се на се 1.520 км. По овој автомобил следат три автомобили од моделот LaFerrari Aperta чија цена се движи од 4.225.900 евра па се до 4.380.000 евра.

По цена од 3.880.000 евра се продава Enzo Ferrari со поминати 41.284 км, а произведен 2004 година. По цена на еден милион евра се продаваат над 50 автомобили од италијанскиот бренд.

Сепак доколку планирате да купите некој од огласените Ferrari модели и при тоа да го увезете во Македонија, ви следува 20% поврат на ДДВ.

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...