Ќе дојдеш ли на рандеву?

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Неправедно (под)заборавени македонски евергрини. Ги има многу, главно се сеќаваат на нив повозрасните, додека помладите речиси и да не слушнале за нив. Тука ќе ги наброиме Катица Ѓаконовска, Драган Ѓаконовски – Шпато, Славе Димитров, Диме Поповски, Никола Автовски, Даниела Панчетовиќ, Драган Михајловски, Зафир Хаџиманово…

Во продолжение неколку евергрини по случаен избор кои дефинитивно заслужуваат многу поголемо внимание во денешницава.

КАТИЦА ЏАКОНОВСКА – Ќе дојдеш ли на рандеву

ДИМЕ ПОПОВСКИ – Штом те видам

КВАРТЕТ ИМПУЛСИ – Се руши еден свет

СЛАВЕ ДИМИТРОВ – Нежност

ВЕЛЕ МАТЕВСКИ – Блиска, а сепак далечна

ОЛГИЦА АНДОВА – Какви очи имаш ти

НИНА СПИРОВА – Зборувај ми за Скопје

 

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...