ФК Шкендија добила 11.500.000 денари од Агенција за млади и спорт – пари има и за Вардар, МЗТ, Работнички…

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Фудбалскиот клуб Шкендија од Тетово доби 11.500.000 денари од страна на Агенцијата за млади и спорт. Тоа е фудбалскиот клуб кој доби убедливо најмногу финансии од оваа Агенција. Фудбалскиот клуб Вардар доби ваучер во висина од 10.500.000 денари додека на третата позиција според висината на ваучерот е Академија Пандев од Струмица со 9.800.000 денари.

Кошаркарксиот клуб МЗТ од Скопје пак, доби ваучер во висина од 15.800.000 денари што е најмногу помеѓу кошаркарксите клубови. КК Работнички доби 13.900.000 денари додека КК Куманово 2009 доби 11.900.000 денари.

Убедливо најмногу пари има добиено ракометниот клуб Варар и тоа 21.800.000 денари. 17.900.000 денари има добиено РК Еурофарм Работник додека РК Металург Скопје 13.900.000 денари.

Сите добитници на ваучери можете да ги погледнете ТУКА.

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...