Еве кои автомобили може најдолго да возат на резерва

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Кој автомобил може најмногу да издржи возејќи на резерва? Екипата на интернет сајтот “Compare The Market” дава одговор на ова прашање.

Автомобилите на BMW се најдоа во првите пет места. Во просек, кога горивото е на “резерва” овие автомобили може да поминат уште 87,3 км, а најдобра се покажа серија 5 со 110 км.

Автомобилите на Volkswagen во просек може да поминат 87,6 км кога е вклучена светилката на резерварот, а најмногу можете да поминете со моделот Passat и тоа неверојатни 120 км.

На третото место со 88,4 км во просек се најде премиум брендот на Toyota, Lexus. Најдобар модел на овој бренд е RX кој со гориво на резерва може да помине 88,4 км.

Идентично како и автомобилите на Lexus, и автомобилите на Ford може да поминат 88,4 км. Сепак моделот Mondeo со гориво на резерва може да помине 112 км.

Со гориво на резерва најмногу можете да поминете со возилата на Volvo и тоа во просек од 94,7 км. Со моделот V40 може да поминете 113 км.

Од друга страна, интернет сајтот ги рангираше моделите на Kia, Mitusbishi, Porsche, Fiat и Mini како брендови чиј автомобили најкратко може да возат кога е вклучена светилката за резерварот.

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...