Ducati Streetfighter V4 2020 фејслифт

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Новиот дукати Streetfighter V4 го движи машина од 1103цц со водено ладење   новиот супер “naked”  ќе биде достапен и во стандардна и во „S“ верзија, Развива околу  217 кс (220 кс) кога е опремен со дополнителниот  издувен Akrapovic систем.

Неговата цена почнува од 19 900евра за стандардниот модел и 22 990 евра за S моделот .

Двете верзии ќе имаат по 208кс на 12,750 обртаи i 122.5nm влечна моќ истотака двете верзии ке имаат странични крилца кои помагаат предното тркало да остане залепено за асфалтот при нагло забрзување .

Двата модели ке развиваат крајна брзина од 270 километри на час.

Моделите се достапни во дукати црвена со сив рам и црни тркала.

Двата модели се прилично слични но S моделот добива целосно електронска  Ohlins суспензија  напред и назад заeдно со стабилизатор на гидан и алуминиумски Marchesini тркала.

Двата модела ги добиваат електронските помагала на дукати , абс и контрола на пролизгуванје на повеќе нивоа , модови на возење -урбан ,спорт и туринг  и полуавтоматски менувач за нагоре и надоле без кумплунг .

Според Ducati дизајнот на лицето на моторот било инспирирано од познат негативец од стриповите а тоа е “Joker”  .Ги поседува истите Лед дневни светла и лед задни светла од моделот Панигале V4.

Истотака добива и ТФТ 5 инчен дисплеј .

Дукати објави интересно видео од новиот модел погледнете :

Читај повеќе

Последни објави

НР Кина ќе изгради 1000 училишта во Ирак

Премиерот на Ирак, Мустафа Ал Кадими во четвртокот присуствуваше на церемонијата за потпишување договори помеѓу ирачката и кинеската влада за изградба на 1.000 училишта...

Левичарот со хрватски корени, Габриел Бориќ е нов претседател на Чиле

Во неделата над осум милиони Чилеанци гласаа на претседателските избори во Чиле. Според чилеанската изборна служба „Сервел“, по обработени 96,75% од гласовите, Габриел Бориќ...

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....