Ducati Streetfighter V4 2020 фејслифт

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Новиот дукати Streetfighter V4 го движи машина од 1103цц со водено ладење   новиот супер “naked”  ќе биде достапен и во стандардна и во „S“ верзија, Развива околу  217 кс (220 кс) кога е опремен со дополнителниот  издувен Akrapovic систем.

Неговата цена почнува од 19 900евра за стандардниот модел и 22 990 евра за S моделот .

Двете верзии ќе имаат по 208кс на 12,750 обртаи i 122.5nm влечна моќ истотака двете верзии ке имаат странични крилца кои помагаат предното тркало да остане залепено за асфалтот при нагло забрзување .

Двата модели ке развиваат крајна брзина од 270 километри на час.

Моделите се достапни во дукати црвена со сив рам и црни тркала.

Двата модели се прилично слични но S моделот добива целосно електронска  Ohlins суспензија  напред и назад заeдно со стабилизатор на гидан и алуминиумски Marchesini тркала.

Двата модела ги добиваат електронските помагала на дукати , абс и контрола на пролизгуванје на повеќе нивоа , модови на возење -урбан ,спорт и туринг  и полуавтоматски менувач за нагоре и надоле без кумплунг .

Според Ducati дизајнот на лицето на моторот било инспирирано од познат негативец од стриповите а тоа е “Joker”  .Ги поседува истите Лед дневни светла и лед задни светла од моделот Панигале V4.

Истотака добива и ТФТ 5 инчен дисплеј .

Дукати објави интересно видео од новиот модел погледнете :

Читај повеќе

Последни објави

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....

Детското игралиште во Нерези како во Чернобил (ФОТО)

Детското игралиште во Средно Нерези повеќе наликува како на игралиште во Чернобил отколку од населба во Општина Карпош. Левица Карпош на својот официјален Фејсбук...

Димоски: Се фалат кој ја има бетонизирано помалку Општина Карпош

Државниот Завод за статистика го објави месечниот извештај за издадени одобренија за градење за јули годинава. Според истиот, најмногу одобренија во скопскиот регион се...

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...