Челзи плати 50 милиони фунти за фудбалер на Лестер

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Бен Чилвел од денес е нов играч на Челзи откако „сините“ на Лестер платија сума од 50 милиони фунти.

Чилвел е трето поголемо засилување за Френк Лампард после Тимо Вернер и Хаким Зијеш. До сега клубот потроши 130 милиони фунти, а се очекува наскоро да пристигне и Тијаго Силва како слободен играч.

„Среќен сум што потпишувам со Челзи. Едвај чекам да бидам дел од тимот што го води Френк Лампард, се надевам дека наскоро ќе можам да играм пред полн Стенфорд Бриџ“, изјави 23 годишниот Англичанец на претставувањето.

Во официјалната објава на Челзи нема информации колку ќе заработува Чилвел, но се шпекулира за сума од 150.000 фунти.

ИЗВОР: Спортски
Повеќе спортски вести прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

Момче со палка демолираше BMW во Битола (ВИДЕО)

На Твитер се појави видео на кое се гледа како неидентификувано машко лице со палка удира по паркиран BMW автомобил. СВР засега е се...

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...