Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја одземат државноста на македонскиот народ. „ЗАЕВ ЗА УТРЕ ГО ДОГОВОРИ “ФИНАЛНОТО РЕШЕНИЕ” ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: СТАНУВАМЕ КУРДИ НА БАЛКАНОТ!“, предупредува професорот Апасиев. Подолу, во целост ви го пренесуваме постот:

„После надворешното обезличување со квислиншкиот т.н. договор од Преспа, со кој станавме “Северномакедонци” за целиот свет, предавникот за утре го спрема конечното внатрешно обезличување на македонскиот народ, како конститутивен во оваа држава.

Паралелно со договорената вештачка косоваризација со “европско знаменце”, во очи на фалц Пописот (преку Законот за државјанство), закажана е и седница за Законот за лична карта – каде предизборно ќе се прифати примитивната идеја на БЕСА во личните карти да стои и графа за “етничка припадност” на граѓанинот (што е изрично забрането во ЕУ)! Со тоа, и официјално македонскиот народ се деградира на обична етничка заедница (една од многуте во државата). Ова е вовед во следната фаза – федерализација/кантонизација на Македонија, како предигра за сецесија. Да не речете дека не сте знаеле

Вмровците ваљда, од нивните 44, ќе пуштат три-четворица пратеници на седницата, колку да се рече дека пробале да спречат. За следни избори, да си знаете, дека искрената битка со сите расположливи средства за овие круцијални прашања ја водат само двајца пратеници!“

 

Читај повеќе

Последни објави

Мостот Обединети Нации не е безбеден за пешаците и велосипедистите

Левица Карпош на својата Фејсбук страница објави фотографија од очајната состојба во која се наоѓа мостот Обединети Нации кој го поврзува Влае со останатиот...

За маалскиот живот во Карпош 2 (ВИДЕО)

Каков бил маалскиот живот во Карпош 2? За вратарот Рамиз од Драмски, прекарите како Пики, Чомбе, Кокош, Чавки, Трендо, Коџак, за турнирите во табла...

Амбулантата во Козле – срам за македонското здравство

Најдобрата слика за состојбата на македонското здравство може да ја најдете во скопската населба Козле. Амбулантата која е изградена пред повеќе децении се наоѓа...

Дарко Ристовски – кандидат за градоначалник на Левица за Општина Карпош

Како истакнат активист за заштита на зеленилото и Водно, фокусот ќе му биде поставен на спречување на бетонизацијата и зазеленување на секој слободен простор.„Со...

Изгласан спорниот ДУП во Општина Карпош – нови згради наместо паркови

На вчерашната 60. редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката за донесување на Детален...