Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја одземат државноста на македонскиот народ. „ЗАЕВ ЗА УТРЕ ГО ДОГОВОРИ “ФИНАЛНОТО РЕШЕНИЕ” ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: СТАНУВАМЕ КУРДИ НА БАЛКАНОТ!“, предупредува професорот Апасиев. Подолу, во целост ви го пренесуваме постот:

„После надворешното обезличување со квислиншкиот т.н. договор од Преспа, со кој станавме “Северномакедонци” за целиот свет, предавникот за утре го спрема конечното внатрешно обезличување на македонскиот народ, како конститутивен во оваа држава.

Паралелно со договорената вештачка косоваризација со “европско знаменце”, во очи на фалц Пописот (преку Законот за државјанство), закажана е и седница за Законот за лична карта – каде предизборно ќе се прифати примитивната идеја на БЕСА во личните карти да стои и графа за “етничка припадност” на граѓанинот (што е изрично забрането во ЕУ)! Со тоа, и официјално македонскиот народ се деградира на обична етничка заедница (една од многуте во државата). Ова е вовед во следната фаза – федерализација/кантонизација на Македонија, како предигра за сецесија. Да не речете дека не сте знаеле

Вмровците ваљда, од нивните 44, ќе пуштат три-четворица пратеници на седницата, колку да се рече дека пробале да спречат. За следни избори, да си знаете, дека искрената битка со сите расположливи средства за овие круцијални прашања ја водат само двајца пратеници!“

 

Читај повеќе

Последни објави

НР Кина ќе изгради 1000 училишта во Ирак

Премиерот на Ирак, Мустафа Ал Кадими во четвртокот присуствуваше на церемонијата за потпишување договори помеѓу ирачката и кинеската влада за изградба на 1.000 училишта...

Левичарот со хрватски корени, Габриел Бориќ е нов претседател на Чиле

Во неделата над осум милиони Чилеанци гласаа на претседателските избори во Чиле. Според чилеанската изборна служба „Сервел“, по обработени 96,75% од гласовите, Габриел Бориќ...

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....