Ангеловски: Утре да доминираме и да победиме!

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Селекторот Игор Ангеловски денес ја одржа официјалната прес-конференција пред утрешниот натпревар против Ерменија кој е прв од новата сезона во Лигата на нации.

Ангеловски како и што се очекуваше најави напад на трите бода што ќе бидат и тоа како важни на стартот од групната фаза.

„Утре ќе играат оние 11 кои ќе биде најподготвени. Ерменија има нови играчи и нов селектор, се обидов да анализирам како играат. Меѓутоа, ние играме дома и ние треба да се прашуваме, да ги поставиме нештата на теренот како што нас ни одговораат и да доминираме. Како и секогаш до сега одиме натпревар, по натпревар сега мислиме само на Ерменија, но ги следиме и другите репрезентации“.

За поразот во минатото издание од 4:0 во Ерменија.

„Изгубивме, но во групата бевме пет бода пред нив. Националниот дрес е мотив сам по себе, не е важно дали против себе ја имате Ерменија или Шпанија“.

Во овој натпревар Ангеловски не може да смета на првиот голман Столе Димитриевски, а на негово место беше повикан Мартин Богатинов. Богатинов им се приклучи на Дамјан Шишковски и Дени Илиев. Ангеловски се уште не избрал кој ќе брани истакан дека сите тројца конкурираат.

 

 

 

Извор:Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...