Aдама Траоре понуден на Јувентус?

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

Според информациите на сајтот „Калчомеркато“, менаџерот Жорге Мендеш го понудил Адама Траоре на Јувентус.

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло истакна дека сака неговиот тим да игра во формација 4-3-3 па Адама Траоре би можел да биде идеална аквизиција на „старата дама“.

Траоре во Јувентус би можел да пристигне како замена за Даглас Коста за кој се шпекулира дека може да го напушти Торино.

„Калчомеркато“ тврди дека Мендеш кој има одлични врски со Јувентус го понудил Траоре како решение.

Сепак, ако Јувентус се реши да влезе во преговори Троаре неговата цена нема да биде мала. Според информациите Вулверхемптон за неговите услуги бара цели 70 милиони евра.

Тие средства Јувентус би можел да ги собере со продажбата на Даглас Коста и Бернардески сепак прашање е дали во Торино ќе бидат заинтересирани да издвојат толкава сума.

ИЗВОР: Спортски

Повеќе спортски содржини прочитајте на sportski.mk

Читај повеќе

Последни објави

Апасиев: Заев за утре спрема конечно внатрешно обезличување на македонскиот народ!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денеска на својот фејсбук-профил објави план за тоа како Владата на ДУИ и СДСМ утре преку Собранието ќе ја...

Општина Карпош за дезинфекција на мобилни телефони склучила договор од 51.920 денари

Политичката партија Левица преку локалниот огранок во Општина Карпош реагираше по повод договорот на Општина Карпош за купување средство за дезинфекција на мобилни телефони.Како...

Гром удри на плажа во Охрид – над 10 лица со последици од ударот

Денеска околу 15 часот на плажата „Оревче“ во близина на Градиште удрил гром при што повредени се две лица, а други 13 се пожалиле...

Изгласан нов ДУП – во Карпош ќе се гради бензинска станица

 На 58. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа во четвртокот беа усвоени два предлог Детални урбанистички планови. Едниот од нив се...

Крмов: Или има Устав или нема – ова не е пазар!

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање, го објасни кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа...