10 места во светот кои не смеете да ги посетите – во спротивно ви се заканува затвор

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

1. Bohemian Grove (Monte Rio, California)

Related image
Извор: airfreshener.club

2. RAF Menwith Hill (North Yorkshire, England)

RAF Menwith Hill
Извор: economictimes.indiatimes.com

3. Lascaux Caves (France)

Lascaux Caves (France)
Извор: www.ancient-origins.net

4. Surtsey (Icelandic island)

Image result for Surtsey (Icelandic island)
Извор: cruisemapper.com

5. The Svalbard Global Seed Vault (Norway)

The Svalbard Global Seed Vault (Norway)
Извор: croptrust.org

6. North Sentinel Island (Andaman Islands)

Related image
Извор: gulati.info

7. Office 39 (Pyongyang, North Korea)

Office 39 (Pyongyang, North Korea)
Извор: nkeconwatch.com

8. Area 51 (Nevada)

Related image
Извор: cosmicgravity.net

9. The Chapel of the Tablet (Axum, Ethiopia)

The Chapel of the Tablet (Axum, Ethiopia)
Извор: atlasobscura.com

10. The Vatican Secret Archives (Vatican City)

Image result for The Vatican Secret Archives (Vatican City)
Извор: pontuali.com

Читај повеќе

Последни објави

НР Кина ќе изгради 1000 училишта во Ирак

Премиерот на Ирак, Мустафа Ал Кадими во четвртокот присуствуваше на церемонијата за потпишување договори помеѓу ирачката и кинеската влада за изградба на 1.000 училишта...

Левичарот со хрватски корени, Габриел Бориќ е нов претседател на Чиле

Во неделата над осум милиони Чилеанци гласаа на претседателските избори во Чиле. Според чилеанската изборна служба „Сервел“, по обработени 96,75% од гласовите, Габриел Бориќ...

Левица Карпош со барање за пренос во живо на седниците на советот

По завршување на вториот круг од локалните избори во Општина Карпош, локалниот огранок на Левица во Карпош соопшти дека првото барање кое ќе го...

Димоски: Претседателот на советот треба да е од редовите на Левица

Карпошани новиот градоначалник ќе го одберат во вториот круг од изборите, откако во првиот ги избраа своите советници. Ниту една политичка партија нема мнозинство...

Ристовски: Карпош години наназад е плански и наменски уништувана и бетонизирана

Дарко Ристовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на Левица, на својата официјална страна објави пост за (не)планското градење во Општина Карпош....