10 места во светот кои не смеете да ги посетите – во спротивно ви се заканува затвор

Популарно

Погледнете како би изгледало возењето во воз со 4.800 км/ч (ВИДЕО)

Како би изгледало кога јапонски воз би забрзал до 4.800 км/ч? Како би изгледало да сте внатре и да гледате низ прозорецот?Поглeднете на видеото...

Што Апасиев говореше како студент? Погледнете го видеото

Во рамките на седмото издание на орагорската вечер "Иво Пухан" во 2007 година, свој настап имаше и Димитар Апасиев, тогашен студент во втора година,...

Еве зошто не треба да блендирате за предупредување од полиција

Пријателското блендирање претставува меѓусебна, невербална комуникација помеѓу возачите со цел предупредување дека во близина следи полиција. Оваа пракса егзистира со децении наназад и сигурно...

1. Bohemian Grove (Monte Rio, California)

Related image
Извор: airfreshener.club

2. RAF Menwith Hill (North Yorkshire, England)

RAF Menwith Hill
Извор: economictimes.indiatimes.com

3. Lascaux Caves (France)

Lascaux Caves (France)
Извор: www.ancient-origins.net

4. Surtsey (Icelandic island)

Image result for Surtsey (Icelandic island)
Извор: cruisemapper.com

5. The Svalbard Global Seed Vault (Norway)

The Svalbard Global Seed Vault (Norway)
Извор: croptrust.org

6. North Sentinel Island (Andaman Islands)

Related image
Извор: gulati.info

7. Office 39 (Pyongyang, North Korea)

Office 39 (Pyongyang, North Korea)
Извор: nkeconwatch.com

8. Area 51 (Nevada)

Related image
Извор: cosmicgravity.net

9. The Chapel of the Tablet (Axum, Ethiopia)

The Chapel of the Tablet (Axum, Ethiopia)
Извор: atlasobscura.com

10. The Vatican Secret Archives (Vatican City)

Image result for The Vatican Secret Archives (Vatican City)
Извор: pontuali.com

Читај повеќе

Последни објави

,,Никогаш Северна, само Македонија” одекнува во Букурешт (ВИДЕО)

Се бројат часовите до историскиот натпревар помеѓу Македонија и Австрија. Букурешт е под опсада на македонските навивачи, а на неколку локации одекнува македонската песна.

Македонија има најубав дрес на Европско! (ВИДЕО)

Најпопуларниот американски спортски канал ESPN го прогласи за најубав дресот на македонската фудбалска реперезентација. Во конкуренција на дресовите на сите 24 репрезентации учесници на...

Еве зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија (ВИДЕО)

Од Турција ни пристигнува видео кое на најдобар начин прикажува зошто никогаш не треба да се провоцира камионџија. Имено, како што може да се...

Левица – Карпош поднесе 280 жалби за предлог ДУП-от за Козле

Поднесени 280 жалби од Локалниот Огранок на Левица – Карпош во врска со усвојувањето на Деталниот урбанистички план за Козле, кој покрај што носи...

Со дофрлања и обвинувања за национализам Левица ја прекина седницата за Законот за државјанство (ВИДЕО)

После земањето збор од пратеникот Димитар Апасиев, во тензична атмосфера и дофрлања за нацизам од пратениците на тн албански блок, беше прекината расправата за...